Last update:

11 Jun 2017  

 

HOME

 

 

Prva Liga CG

 

ISTORIJA :
Prva Liga CG 2017/18
Prva Liga CG 2016/17

Prva Liga CG 2015/16

Prva Liga CG 2014/15
Prva Liga CG 2013/14
Prva Liga CG 2011/12
Prva Liga CG 2010/11
Prva Liga CG 2009/10
Prva Liga CG 2008/09
Prva Liga CG 2007/08
Prva Liga CG 2006/07
Prva Liga CG 2005/06
Druga Liga CG 2004/05
Druga Liga Jug 2003/04

   

LINK :

Fudbalski savez CG

 

KUP CRNE GORE:

 

1/4 finala

 Petrovac - Mladost 0:1 1:1

Čelik - Lovćen 2:0 1:1

Grbalj - Mornar 1:0 1:1

Budućnost - Zeta 2:0 2:0

1/2 finala

Grbalj - Čelik 0:0 0:2

Mladost-Budućnost 1:1 2:3

FINALE

Budućnost - Čelik 1:0

 

REZULTATI - 2012/13 :

 

 

 

 

 


 

 

Tabela: Prva T-Com Liga Crne Gore  2012 / 2013.

Table: First T-Com League Monte Negro  2012 / 2013.

 

FK Sutjeska ide u drugi krug kvalifikacija za Ligu šampiona,

FK Budućnost kao pobednik Kupa ide u drugo kolo kvalifikacija za UEFA Evropa Ligu.

FK Čelik Nikšić  i FK Grbalj igraju  prvo kolo kvalifikacija za  UEFA Evropa Ligu.

Najbolji strelci su Admir Adrović (Budućnost) i Korać Žarko (Zeta) sa 15 golova.

Iz Lige je ispao FK Jedinstvo Bijelo Polje,

dok FK Mogren i FK Mornar igraju baraž za opstanak.

Novi član Lige je FK Dečić Tuzi, a FK Bokelj i FK Zabjelo igraju baraž za ulazak.

 

Baraž za popunu Prve Lige:

05.06.2013

Bokelj - Mornar 1:0   

Zabjelo - Mogren 1:6

09.06.2013

 Mogren - Zabjelo 3:1  

Mornar - Bokelj 2:0

 

Posle niza odustajanja klubova, FSCG je odlučio da u kvalifikacijama za Ligu Evrope učestvuju:

FK Čelik Nikšić, FK Rudar Pljevlja i FK Mladost Podgorica.
        

rb

C L U B

G W D L GD   P

1.

Sutjeska Nikšić 33 20 5 8 50:31 +19 65
2. Budućnost Podgorica 33 17 9 7 56:39 +17 60
3. Čelik Nikšić 33 15 8 10 41:35 +6 53
4. Grbalj Radanovići 33 13 12 8 41:21 +20 51
5. Rudar Pljevlja 33 15 6 12 42:40 +2 51
6. Mladost Podgorica 33 9 12 12 39:48 -9 39
7. OFK Petrovac 33 8 14 11 36:42 -6 38
8. Zeta Golubovci   33 8 13 12 43:45 -2 37
9. Lovćen Cetinje 33 11 4 18 38:51 -13 37
10. Mogren Budva (-1) 33 10 7 16 33:42 -9 36
11. Mornar Bar 33 9 9 15 36:47 -11 36
12. Jedinstvo Bijelo Polje 33 9 9 15 31:45 -14 36
 
Qualification to CL
Qualif. EL + Cup Winner
Barage
Relegation 

 

  LISTA STRELACA        
1. Adrović A. (Budućnost) 15 6. Vujović N. (Mogren) 11
2. Korać Ž. (Zeta) 15 7. Ćulafić D. (Mornar) 11
3. Šćepanović M. (Mladost) 14 8. Đurišić M. (Lovćen) 11
4. Karadžić D. (Sutjeska) 12 9. Račić S. (Čelik) 11
5. Ašćerić N. (Grbalj) 12 10.