Last update:

19 Jun 2016  

 

HOME

 

 

Prva Liga CG

 

ISTORIJA :
Prva Liga CG 2016/17

Prva Liga CG 2015/16

Prva Liga CG 2014/15
Prva Liga CG 2012/13
Prva Liga CG 2011/12
Prva Liga CG 2010/11
Prva Liga CG 2009/10
Prva Liga CG 2008/09
Prva Liga CG 2007/08
Prva Liga CG 2006/07
Prva Liga CG 2005/06
Druga Liga CG 2004/05
Druga Liga Jug 2003/04

   

LINK :

Fudbalski savez CG

 

KUP CRNE GORE:

 

1/4 finala: 06.11/04.12

Mladost - Čelik 1:1 1:1 4-2

Mogren - Grbalj 2:3 3:2 4:3

Petrovac - Dečię 2:0 0:1

Lovęen - Zeta 1:0 1:2

1/2 finala: 09/30.04

Mladost - Mogren 2:0 0:0

Petrovac - Lovęen 0:0 0:3

FINALE: 21.05.

Mladost - Lovęen 0:1

(Božovię)

 

REZULTATI - 2013/14 :

 

 

 

 

 


 

 

Tabela: Prva T-Com Liga Crne Gore  2013 / 2014.

Table: First T-Com League Monte Negro  2013 / 2014.

 

FK Sutjeska ide u drugi krug kvalifikacija za Ligu šampiona,

FK Lovęen kao pobednik Kupa ide u drugo kolo kvalifikacija za UEFA Evropa Ligu.

FK Čelik Nikšię  i FK Buduęnost igraju  prvo kolo kvalifikacija za  UEFA Evropa Ligu.

Najbolji strelac je Stefan Mugoša (Mladost PG) sa 15 golova.

Iz Lige je ispao FK Dečię,

dok FK Mogren i FK Mornar igraju baraž za opstanak.

Novi član Lige je FK Bokelj Kotor, a FK Berane i FK Jezero Plav igraju baraž za ulazak.

Baraž za popunu Prve Lige:

04.06.2014

Mornar - Berane 1:0    

Jezero - Mogren 1:2 

07.06.2014

 Mogren - Jezero 4:0   

Berane - Mornar 2:0

 

      31.07.2014. FK Čelik Nikšię je istupio iz takmičenja, umesto njega nastupięe FK Mornar Bar.             
        

rb

C L U B

G W D L GD   P

1.

Sutjeska Nikšię 33 17 12 4 46:21 +25 63
2. Lovęen Cetinje 33 17 8 8 52:31 +21 59
3. Čelik Nikšię 33 15 9 9 47:28 +19 54
4. Buduęnost Podgorica 33 16 6 11 36:26 +10 54
5. OFK Petrovac 33 11 13 9 37:31 +6 46
6. Rudar Pljevlja 33 12 9 12 32:31 +1 42
7. Grbalj Radanovięi (-3) 33 11 10 12 36:40 -4 40
8. Zeta Golubovci   33 12 4 17 39:57 -18 40
9. Mladost Podgorica 33 11 6 16 38:46 -8 39
10. Mogren Budva (-3) 33 11 9 13 45:56 -11 39
11. Mornar Bar 33 9 9 15 35:47 -12 36
12. Dečię Tuzi 33 5 9 19 32:61 -29 24
 
Qualification to CL
Qualif. EL + Cup Winner
Barage
Relegation to Second L.

 

  LISTA STRELACA

GOLOVA

1. Mugoša Stefan - Mladost Podgorica 15
2. Orlandię Petar - Zeta/Inostranstvo 11
3. Zorię Darko - Čelik Nikšię 10
4. Vujačię Vule - Mornar Bar 10
5. Vujačię Aleksandar - Buduęnost 10