Last update:

11 Jun 2017  

 

HOME

 

 

Prva Liga CG

 

ISTORIJA :
Prva Liga CG 2017/18
Prva Liga CG 2016/17

Prva Liga CG 2015/16

Prva Liga CG 2013/14
Prva Liga CG 2012/13
Prva Liga CG 2011/12
Prva Liga CG 2010/11
Prva Liga CG 2009/10
Prva Liga CG 2008/09
Prva Liga CG 2007/08
Prva Liga CG 2006/07
Prva Liga CG 2005/06
Druga Liga CG 2004/05
Druga Liga Jug 2003/04

   

LINK :

Fudbalski savez CG

 

KUP CRNE GORE:

 

1/4 finala: 05/26.11.14 

Mornar-Sutjeska 2:0 0:3

BuduŠnost-Grbalj 1:0 0:0

Mladost-Zeta 0:0 0:0/4-3

LovŠen-Petrovac 1:1 0:1

1/2 finala: 08/22.04.15

Sutjeska-Mladost 0:2 0:2

Petrovac-BuduŠnost 0:0 1:0

FINALE: 20.05.15

 Petrovac - Mladost 1:1/1:2

(Kne×eviŠ - ŐŠepanoviŠ,ag)

REZULTATI - 2014/15 :

 

 

 

 

 


 

 

Tabela: Prva T-Com Liga Crne Gore  2014 / 2015.

Table: First T-Com League Monte Negro  2014 / 2015.

 

FK Rudar Pljevlja ide u drugi krug kvalifikacija za Ligu Üampiona,

FK Mladost kao pobednik Kupa ide u prvo kolo kvalifikacija za UEFA Evropa Ligu.

FK Sutjeska i FK BuduŠnost igraju  prvo kolo kvalifikacija za  UEFA Evropa Ligu.

Najbolji strelac je Goran VujoviŠ (Sutjeska) sa 21 golova.

Iz Lige je ispao FK Berane,

dok FK Mogren i FK Mornar igraju bara× za opstanak.

Novi Ŕlan Lige je FK Iskra Danilovgrad, a FK Igalo i FK DeŔiŠ Tuzi igraju bara× za ulazak.

 

Bara× za popunu Prve Lige:

03.06.2015

Mornar - Igalo 2:0     

Mogren - DeŔiŠ 0:5  

07.06.2015

 Igalo - Mornar 2:0 8-9pp   

DeŔiŠ - Mogren 2:1 

                
        

rb

C L U B

G W D L GD   P
1. Rudar Pljevlja 33 22 6 5 58:18 +40 72
2. Sutjeska NikÜiŠ 33 20 9 4 58:23 +35 69
3. BuduŠnost Podgorica 33 18 9 6 46:20 +26 63
4. Mladost Podgorica 33 16 9 8 53:36 +17 57
5. Grbalj RadanoviŠi 33 15 7 11 52:44 +8 52
6. LovŠen Cetinje 33 15 5 13 42:32 +10 50
7. OFK Petrovac 33 12 7 14 28:35 -7 43
8. Bokelj Kotor 33 11 8 14 38:45 -7 41
9. Zeta Golubovci   33 11 7 15 48:44 +4 40
10. Mornar Bar 33 9 5 19 32:61 -29 32
11. Mogren Budva  33 5 6 22 26:70 -44 21
12. Berane 33 3 4 26 25:78 -53 13
 
Qualification to CL
Qualif. EL + Cup Winner
Barage
Relegation to Second L.

 

  LISTA STRELACA  
1. Goran VujoviŠ (Sutjeska) 21
2. Igor IvanoviŠ (Rudar) 13
3. Bogran MiliŠ (Mladost) 12
4. Ivan Jablan (Grbalj) 12
-. Stevan KovaŔeviŠ (Sutjeska) 12
6. Admir AdroviŠ (BuduŠnost) 11
-. DraÜko Bo×oviŠ (Sutjeska) 10
8. Petar OrlandiŠ (Zeta) 9
-. Luka RotkoviŠ (Mornar) 9
-. Miljan VlaisavljeviŠ (Zeta) 9