Last update:

19 Jun 2016  

 

HOME

 

 

Prva Liga CG

 

ISTORIJA :
Prva Liga CG 2016/17
Prva Liga CG 2014/15
Prva Liga CG 2013/14
Prva Liga CG 2012/13
Prva Liga CG 2011/12
Prva Liga CG 2010/11
Prva Liga CG 2009/10
Prva Liga CG 2008/09
Prva Liga CG 2007/08
Prva Liga CG 2006/07
Prva Liga CG 2005/06
Druga Liga CG 2004/05
Druga Liga Jug 2003/04

   

LINK :

Fudbalski savez CG

 

KUP CRNE GORE:

 

1/4 finala: 04./25.11.15 

Dečić-Rudar 2:2 1:2

Lovćen-Mornar 3:1 3:0

Budućnost-Zeta 2:0 0:0

Mladost-Bokelj 0:2 1:2

1/2 finala:13./27.4.16 

Budućnost-Lovćen 2:0 1:1

Bokelj-Rudar 0:1 0:2

FINALE:02.06.16 

 Budućnost - Rudar 0:0 3-4pen

REZULTATI - 2015/16 :

 

 

 

 

 


 

 

Tabela: Prva T-Com Liga Crne Gore  2015 / 2016.

Table: First T-Com League Monte Negro  2015 / 2016.

 

FK Mladost Podgorica ide u drugi krug kvalifikacija za Ligu šampiona,

FK Rudar kao pobednik Kupa ide u prvo kolo kvalifikacija za UEFA Evropa Ligu.

FK Bokelj i FK Budućnost igraju  prvo kolo kvalifikacija za  UEFA Evropa Ligu.

Najbolji strelac je Marko Šćepanović (Mladost PG) sa 19 golova.

Iz Lige je ispao FK Mornar,

dok FK Iskra i OFK Petrovac igraju baraž za opstanak.

Novi član Lige je FK Jedinstvo Bijelo Polje, a FK Cetinje i FK Bratstvo PG igraju baraž za ulazak.

Baraž za popunu Prve Lige:

02.06.2016

 Bratstvo - Iskra 2:2

Cetinje - Petrovac 0:0

06.06.2016

Iskra - Bratstvo 6:0

Petrovac - Cetinje 1:0 

            

rb

C L U B

G W D L GD   P
1. Mladost Podgorica 33 21 4 8 53:28 +25 67
2. Budućnost Podgorica 33 19 6 8 48:21 +27 63
3. Rudar Pljevlja 33 16 10 7 39:26 +13 58
4. Bokelj Kotor 33 17 5 11 43:28 +15 56
5. Sutjeska Nikšić 33 15 9 9 46:31 +15 54
6. Dečić Tuzi 33 11 6 16 38:49 -11 39
7. Zeta Golubovci   33 10 8 15 37:42 -5 38
8. Grbalj Radanovići 33 11 5 17 38:49 -11 38
9. Lovćen Cetinje 33 9 9 15 32:42 -10 36
10. Iskra Danilovgrad  33 7 13 13 29:51 -22 34
11. OFK Petrovac 33 8 9 16 33:51 -18 33
12. Mornar Bar 33 9 6 18 30:48 -18 33
 
Qualification to CL
Qualif. EL + Cup Winner
Barage
Relegation 

 

  LISTA STRELACA GOLOVA
1. Šćepanović Marko (MLD) 19
2. Bjedov Darko (ZET) 18
3. Zarubica Dejan (SUT) 16
4. Kopitović Boris (PET) 13
5. Kordić Šaleta (SUT) 11
6. Nikač Darko  (BUD) 10
7. Vukčević Petar (GRB) 9
-. Ljuljđuraj Pjeter (DEČ) 8