Last update: 24 Jun 2016  

 

HOME

 

 
Prva Liga Srbije
Tabela PLS
Raspored / Rezultati

 

ISTORIJA:
PL 2015/16
PL 2014/15
PL 2013/14
PL 2012/13
PL 2011/12
PL 2010/11
PTL 2009/10
PTL 2008/09
PTL 2007/08
PTL 2006/07
PL 2005/06
DL 2004/05
DL 2003/04

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 



Druga Savezna Liga / Second Division

Prvaci / Champions

SRBIJA

2016. Napredak Kruševac

2015. Radnik Surdulica

2014. Mladost Lučani

2013. Napredak Kruševac

2012. Radnički Niš

2011. BASK

2010. Inđija

2009. BSK Borča

2008. Javor HP Ivanjica

2007. Mladost Lučani

SR JUGOSLAVIJA / SRBIJA I CRNA GORA

 

2006. Bežanija *

2005. Budućnost Banatski Dvor *

2004. Radnički JP Novi Beograd (Sever), Čukarički (Zapad), Hajduk Beograd (Istok) i Budućnost Podgorica (Jug) §

2003. Budućnost BD (Sever), Borac Čačak (Zapad), Napredak Kruševac (Istok) i Kom (Jug) §

2002. Radnički Obrenovac (Sever), Javor (Zapad), Radnički Niš (Istok) i Mogren (Jug) §

2001. Mladost Apatin (Sever), Mladost Lučani (Zapad), Zvezdara (Istok) i Rudar Pljevlja (Jug) §

2000. Beograd (Sever), Napredak Kruševac (Istok) i Zeta (Zapad) $

1999. Čukarički (Istok) i Borac Čačak (Zapad) ß

1998. Milicionar Beograd (Istok) i Mogren (Zapad) ß

1997. Priština (Istok) i Sartid Smederevo (Zapad) ß

1996. Budućnost Valjevo #

1995. Mladost Lučani #

1994. Borac Čačak #

1993. Jastrebac Niš *

1992. Bečej *


$ - postojale su tri druge lige: Istok, Zapad i Sever

ß - postojale su dve druge lige: Istok i Zapad

# - pobednik prolećnog dela (druga liga je bila podeljena na A i B, tako da je u jesenjem delu igrana u jednom,

     a u prolećnom delu u drugom sastavu, jer su se dodavale ekipe iz grupe B)

§ - postojale su četiri druge lige: Sever, Istok, Zapad i Jug (klubovi iz Crne Gore)

* - igrala se jedinstvena druga liga

 

SFR JUGOSLAVIJA

 

1991. Vardar Skoplje *

1990. Zemun *

1989. Olimpija Ljubljana *

1988. Napredak Kruševac (Istok) i Spartak Subotica (Zapad)ß

1987. Rad (Istok) i Vojvodina (Zapad)ß

1986. Radnički Niš (Istok) i Spartak Subotica (Zapad)ß

1985. OFK Beograd (Istok) i Čelik Zenica (Zapad)ß

1984. Sutjeska Nikšić (Istok) i Iskra Bugojno (Zapad)ß

1983. Priština (Istok) i Čelik Zenica (Zapad)ß

1982. Galenika Zemun (Istok) i Dinamo Vinkovci (Zapad)ß

1981. Teteks Tetovo (Istok) i Osijek (Zapad)ß

1980. OFK Beograd (Istok) i Zagreb (Zapad)ß

1979. Vardar Skoplje (Istok) i Čelik Zenica (Zapad)ß

1978. Napredak Kruševac (Istok) i Željezničar Sarajevo (Zapad)ß

1977. Trepča Kosovska Mitrovica (Istok) i Osijek (Zapad)ß

1976. Napredak Kruševac (Istok) i Zagreb (Zapad)ß

1975. Budućnost Podgorica (Istok) i Borac Banjaluka (Zapad)ß

1974. Radnički Kragujevac (Istok) i Rijeka (Zapad)ß

1973. Proleter Zrenjanin i Zagreb (pobednici baraža)&

1972. Bor i Spartak Subotica (pobednici baraža)&

1971. Vardar Skoplje i Sutjeska Nikšić (pobednici baraža)&

1970. Crvenka i Borac Banjaluka (pobednici baraža)&

1969. Radnički Kragujevac i Sloboda Tuzla (pobednici baraža)&

1968. Bor (Istok) i Čelik Zenica (Zapad)ß

1967. Proleter Zrenjanin (Istok) i Maribor (Zapad)ß

1966. Sutjeska Nikšić (Istok) i Čelik Zenica (Zapad)ß

1965. Radnički Beograd (Istok) i Olimpija Ljubljana (Zapad)ß

1964. Sutjeska Nikšić (Istok) i Zagreb (Zapad)ß

1963. Vardar Skoplje (Istok) i Trešnjevka Zagreb (Zapad)ß

1962. Budućnost Podgorica (Istok) i Željezničar Sarajevo (Zapad)ß

1961. Novi Sad (Istok) i Borac Banjaluka (Zapad)ß

1960. Vardar Skoplje (Istok) i Split (Zapad)ß

1959. OFK Beograd (Istok) i Sloboda Tuzla (Zapad)ß

1958. Rijeka i Sarajevo (pobednici zonskih liga)@

1957. Split i Željezničar Sarajevo (pobednici zonskih liga)@

1956. Lokomotiva Zagreb i Vardar Skoplje (pobednici zonskih liga)@

1955. Velež Mostar *

1954. Zagreb *

1953. Radnički Beograd i Proleter Osijek (pobednici republičkih liga)@

1952. Spartak Subotica i Velež Mostar (pobednici republičkih liga)@

1951. Vardar Skoplje *

1950. Borac Zagreb *

1949. Sarajevo *

1948. Budućnost Podgorica *

1947. Vardar Skoplje i Sarajevo (pobednici republičkih liga)@


& - postojale su četiri druge lige: Istok, Jug, Sever i Zapad, pa su pobednici igrali baraž

ß - postojale su dve druge lige: Istok i Zapad

@ - postojale su republičke ili zonske lige, kao druge lige

* - igrala se jedinstvena druga liga