Last update: 31 May 2017  

 

HOME

 

 
Super Liga Srbije
Tabela SLS
Raspored / Rezultati

 

ISTORIJA:
SLS 2016/17
JSL 2015/16
JSL 2013/14
JSL 2012/13
JSL 2011/12
JSL 2010/11
JSL 2009/10
JSL 2008/09
SML 2007/08
SML 2006/07
SML 2005/06
PL 2004/05
PL 2003/04
ISTORIJA LIGE

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 



Jelen Super Lige Srbija 2014 / 2015.

Jelen Super League Serbia 2014 / 2015.

     

FK Partizan ide u drugi krug kvalifikacija za Ligu Šampiona.

FK Čukarički kao pobednik Kupa ide u prvi krug kvalifikacija za UEFA Evropa Ligu.

FK Crvena Zvezda i FK Vojvodina idu u prvi krug kvalifikacija za UEFA Evropa Ligu. 

Frajdej Patrik Eze (Mladost Lučani) sa 16 golova je najbolji strelac.

Idealni tim sezone 2014/15 je:

Predrag Rajković (Crvena Zvezda),

Filip Stojković, Rajko Brežančić (Čukarički),

Savo Pavićević (Crvena Zvezda), Zoran Rendulić (Čukarički),

Mijat Gaćinović (Vojvodina), Igor Matić (Ćukarički), Nikola Drinčić (Partizan), Stefan Babović (Partizan/Voždovac),

Nikola Stojiljković (Čukarički), Frajdej Patrik Eze (Mladost Lučani)

Iz lige su ispali FK Radnički 1923 i FK Donji Srem.

U ligu ulaze FK Radnik Surdulica i FK Javor Matis Ivanjica iz Prve Lige Srbije.

FK Napredak igra baraž utakmice za popunu Jelen Super Lige Srbije.

 

B A R A Ž

30.05.2015

Metalac GM - Napredak 3:1

03.06.2015

Napredak - Metalac GM 1:1

 

REZULTATI 2014/15

 

C L U B

G W D L GD P
1. Partizan 30 21 8 1 67:22 +45 71
2. Crvena Zvezda 30 19 7 4 46:20 +26 64
3. Čukarički Beograd 30 16 9 5 48:24 +24 57
4. Vojvodina 30 16 4 10 44:36 +8 52
5. Novi Pazar 30 13 8 9 39:28 +11 47
6. Rad Beograd 30 13 4 13 33:38 -5 43
7. Mladost Lučani 30 11 7 12 41:47 -6 40
8. OFK Beograd 30 10 9 11 35:43 -8 39
9. Radnički Niš 30 9 10 11 25:31 -6 37
10. Jagodina 30 10 5 15 38:45 -7 35
11. Voždovac 30 9 7 14 24:37 -13 34
12. Spartak Zlatibor Voda 30 9 7 14 23:33 -10 34
13. Borac Čačak 30 8 9 13 29:35 -6 33
14. Napredak Kruševac 30 8 7 15 23:34 -11 31
15. Donji Srem Pećinci 30 6 8 16 25:42 -17 26
16. Radnički 1923 KG 30 4 7 19 17:42 -25 19

  Qualif. - Champion League
  Qualif. EL + Cup Winner
  Barage
  Relegation

 

 

  LISTA STRELACA        
1. Frajdej Patrik Eze (Mladost L.) 16 7. Nikola Stojiljković (Čukarički) 9
2. Petar Škuletić (Partizan) 14 8. Slavoljub Srnić (Čukarički) 8
3. Mijat Gaćinović (Vojvodina) 11 -. Danko Lazović (Partizan) 8
4. Igor Matić (Čukarički) 10 -. Petar Jelić (Rad) 8
-. Darko Lazović (C. Zvezda) 10 -. Lazar Veselinović (Vojvodina) 8
-. Mirko Ivanić (Vojvodina) 10 -. Ivica Jovanović (OFK Beograd) 8