Omladinska Liga Srbije

(jesenji deo prvenstva '18)

Prvo kolo:18.08.18

ANALIZA 1.KOLA:

Završene su utakmice uvodnog kola OLS 2018/19. Favoriti su krenuli sigurno, laganim pobedama, samo se šampion opekao na svom terenu, remijem sa vršnjacima sa Banjice. Ali i ranijih  godina prvaci su se mučili na početku sezone. Novajlije se nisu naigrale, jedino je Dinamo 1945 osvojio bod kod kuće sa solidnim romantičarima. Mada su se i Ubljani držali sasvim dobro na "vrućem" terenu kraj Save. Raduju sigurna igra Novosadjana i mladih građevinara, najavljujući možda i borbu za vrh. Razočarenje prvog kola je sigurno Voždovac, koji je deklasiran u Zemunelu. Ako možemo nešto zaključiti, na osnovu prvog kola, broj ekipa koji će se ozbiljno boriti za opstanak brojaće 7 do 8. I to su, uz novajlije uglavnom stari znalci, Inđija, Radnički Niš, pa i OFK Beograd. Zvezda brani titulu, uvek u igri su Partizan, Brodarac i Čukarički. Da li mogu Spartak ŽK, Vojvodina i Rad da se pridodaju...Bilo bi to strašno zanimljivo prvenstvo. Smena generacija je u toku, još uvek se ekipe uigravaju, i ne može se suditi nakon jedne odigrane utakmice. Igrač kola Uroš Božović iz Spartaka ŽK. Nastavak je već u sredu.

Drugo kolo: 22.08.18

2.kolo RAD - INĐIJA 3:1

Vrlo zanimljiva utakmica po sparnom vremenu, naravno uz malobrojnu rodbinu i ljude iz struke. Omladinci Rada žele ove godine da se uključe u borbu za titulu, dok je omladincima Inđije samo opstanak u mislima. Šta možemo zaključiti, da će Rad teško nositi breme favorita kod kuće, dok bi Inđija mogla i iznenaditi nekog u gostima svojim kontranapadima.

PRVO POLUVREME: Rad je nekako lagano poveo početkom utakmice, kada je izvršio početni pritisak na goste. Tada su pomislili da će se gosti sami predati. Inđijci su se malo oporavili od šoka, izvršili prvu izmenu i zabrinjavajuće lako, po odbranu Rada, stvorili dve kolosalne šanse. Na njihovu nesreću nisu postigli gol.

DRUGO POLUVREME: Krenuli su gosti ofanzivno u nameri da izjednače, ali vrlo brzo i lako su primili naredna dva gola. Kao na treningu. Ostatak utakmice je bio miran i jedino pomena je utešni gol gostiju, koji do kraja nisu imali snage za više.

ANALIZA 2.KOLA:

Teško je poverovati, ali samo Partizan I Vojvodina imaju dve pobede. Partizan, obe utakmice je igrao kod kuće, a sa debitantom Trayalom baš se namučio. Vojvodina, ipak sa kandidatima za ispadanje. Da li je to znak da će prvenstvo biti izjednačeno, videćemo. Bez bodova, očekivano Trayal, Radnički Niš i Inđija. Zvezda se "vratila" pobedom na teškom terenu u Subotici. Utakmice u Rakovici i Ubu su pokazale da nema lakih utakmica za favorite na papiru. Nišlije su se opekle na Carevoj čupriji, Romantičari na "krovu", što znači da će u borbi za opstanak, pobeda kod kuće značiti kao KUĆA. Prvu "tragediju" je doživeo Dinamo 1945, kod komšija u Novom Sadu. Prošle godine smo rekli da je razlika u kvalitetu velika, između ekipa sa vrha i ekipa koje se bore za opstanak. Rezultat iz Novog Sada ne daje nam mnogo nade. Igrač kola Mihajlo Nešković iz Vojvodine. Nastavak, već u subotu.

Treće kolo: 25.08.18

3.kolo CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:2

Potpuna dominacija gostiju po sparnom vremenu, da konačno moram da spomenem da su uslovi za igru bili nehumani. Svaka čast momcima kako su izdržali. Tribine pomoćnog terena  s južne strane Marakane, kao i obično ispunjene do poslednjeg mesta. Omladinci Partizana su svojom današnjom igrom istakli ozbiljnu kandidaturu za titulu. Prva pobeda nad večitim rivalom, nakon pet vezanih poraza. S druge strane, Crvena Zvezda, koja ima najmlađu ekipu u Ligi, imaće velike probleme u ovoj sezoni sa ozbiljnijim ekipama. Pre svega zbog snage i izdržljivosti.

PRVO POLUVREME: Neverovatan pritisak Partizana na početku utakmice. Ređale su se šanse. U jeku napada, smrtna šansa, jedan na jedan sa golmanom, za Zvezdu. Promašaj. Od tada sve je išlo na vodenicu Partizana. Prvo gol glavom Štulića, pa par polušansi, i na kraju poluvremena stativa. Jovan Kokir je držao sve u svojim nogama. Neuhvatljiv, neshvatljiv za odbranu Zvezde.

DRUGO POLUVREME: Što zbog umora, što zbog pauze, tempo na početku drugog poluvremena je bio vidno slabiji. Zvezda nije uspevala da okrene točak sreće, jer mogla je da gubi s tri gola razlike na poluvremenu. I onda bravura najboljeg. Solo akcija Kokira, i postignuti gol, koji je nagrada njemu za njegovu igru, i publici jer je gledala budućeg asa našeg fudbala. I dalje je Partizan imao više poseda, Zvezda neke polušanse, ali bez promene, osim u sastavima. I kako to obično biva, slučajan penal za Zvezdu je doneo malo panike u poslednjih pet minuta. Nedovoljno od aktuelnog šampiona.

3.kolo OFK BEOGRAD - VOJVODINA 0:4

Lagana pobeda gostiju iz Novog Sada nad nemoćnim domaćinima. Vreme sparno, teren veštačka podloga u lošem stanju, publike: rodbina i ljudi iz struke. Vojvodina se pokazala kao ozbiljan kandidat za najviši plasman, dok su mladi romantičari, ove godine, stvarno blizu ispadanja. Samo jedan šut u okvir gola za 90 min, na svom terenu je stvarno malo.

PRVO POLUVREME: Odlična igra Vojvodine, sigurnost na sredini terena, pritisak po bokovima, naročito po desnom, i odlična prekid igra. Nakon dva kornera i dolaze do golova, mada se mora spomenuti očajna odbrana domaćih naročito kod drugogo gola. Domaćini osim jednog slobodnog udarca koji su iskomplikovali, ništa.

DRUGO POLUVREME: Dosta smirenija igra, iako je bilo mnogo prekida. Ne znam šta je moglo da se desi, a da Vojvodina ne odnese sva tri boda. Od igre domaćih sigurno nisu strahovali. Na kraju još dva gola, posle lepih akcija sa bokova, tek toliko da publika ne ostane uskraćena.

ANALIZA 3.KOLA:

Partizan i Vojvodina, i dalje bez izgubljenog boda. Čukarički ih prati , a i na dnu tabele počelo je sa pobedama. Utakmica Brodarac - Rad je odložena zbog bolesti igrača domaćih. U prvom derbiju sezone Partizan je nadigrao Zvezdu, i bez problema osvojio tri boda. Vojvodina je sa pola snage protutnjala Karaburmom, i sada čekamo neko pravo iskušenje za njih. Da vidimo koliko mogu. Čukarički je teško dobio komšije na njihovom "zajedničkom" terenu. Dokaz da će Internacional biti težak zalogaj za svakog favorita. Na začelju prve pobede Trayala, Dinama 1945, Inđije i Radničkog. Većina klubova je izjednačena, i u borbi za opstanak svaka utakmica kod kuće biće kao finale. Evo Dinamo je primio devet, pa je dao četiri kod kuće, za samo tri dana. Trenutno najveće razočarenje mladi Ofkovci. Igrač kola Jovan Kokir iz Partizana. U sredu nastavak.

Četvrto kolo: 29.08.18

4.kolo INTERNACIONAL - RADNIČKI NIŠ 3:0

Malo da se našalim, teško će gostujući navijač iz Niša (unutrašnjosti) naći ovaj stadion. Da pomognem, samo tramvajem br 3 od nekadašnje žel. stanice. Vreme idealno, hladovina, veštačka podloga (već uobičajeno), publike malo, vozova mnogo. Sigurna pobeda Internacionala, koji ne treba da brine za svoje mesto, dok Radnički iz Niša, ove godine, možda i ispadne, ako nastavi sa ovakvim nastupima.

PRVO POLUVREME: Krenuli su domaći jako,oštro, malo zbunili goste, koji su imali problem i sa podlogom i sa loptom. Možda bi rezultat bio i drugačiji, ali odbrana gostiju je grešila skoro kod svakog ozbiljnijeg napada Internacionala. Dodatnu nesigurnost donosile su očajne odbrane mladog golmana gostiju, koji je krivac za dva gola. A na polovini domaćih, skoro nikakvih zanimljivosti.

DRUGO POLUVREME: Nije nedostajalo borbenosti, ni želje, ni pregršt duela, ali ničeg više. Radnički je u početku pokušao nešto, imao par šuteva, i to je sve. Internacional je imao ostavljenog prostora u napadu, ali zbog brzopletosti i sebičnosti, nije uspeo da postigne još koji pogodak.

ANALIZA 4.KOLA:

Prvi kiks Vojvodine, pre će se reći fudbal se igra svih 90 min, i nema podcenjivanja protivnika, pogotovu ne mladi tim  Voždovca koji će na svom "krovu" mnogima pomrsiti račune. Partizan sigurno do svih četiri pobeda. Čukarički je "petardom" na Banjici, stavio sebe u sam vrh ozbiljnih kandidata za titulu, do su mladi građevinari "ipak" za neku laganu sredinu tabele. Zvezda se malo povratila i pregazila novajlije iz Kruševca. Spartak se vratio pobedom nad favorizovanim Brodarcem, mada pitanje je koliko su se igrači gostiju oporavili od bolesti. Što se tiče donjeg dela tabele, BASK je i dalje siguran na svom terenu, dok OFKa tone sve dublje. Mladi Pančevci su uzeli bod u Ubu, i ostavili domaćine bez istorijske pobede. Igrač kola je Milutin Vidosavljević iz Čukaričkog. Još uvek smo u fazi takmičenja, gde vas jedna pobeda vine u vrh tabele, a jedan poraz na dno. Raspored sreda-subota završava se narednog vikenda kada nastavljamo naše analize.

Peto kolo: 02.09.18

Zbog iznenadnih obaveza, nisam odgledao uživo nijednu utakmicu ove nedelje, ali sam pogledao, na You Tube zvaničnom Zvezdinom kanalu, omladince Zvezde i Voždovca. Tim pre, jer ranije nisam gledao mlade Voždovčane. Pre toga da naglasim veliku zahvalnost i pohvalu FK Crvena Zvezda, jer su jedni od retkih klubova koji redovno informišu o utakmicama svojih omladinaca.

PRVO POLUVREME: Blaga inicijativa domaćih, dok su gosti, posle poraza u Kruševcu, izašli sa puno opreza. Zanimljivo je da mladi Voždovčani nose brojeve kao da igraju ragbi, moderni su ali im nešto ne pomažu u nastupima. Vodeći gol je pao posle duge akcije, par pokušaja Zvezdinih napadača, sve dok lopta nije došla do Đorđevića, koji je preciznim šutem po zemlji doveo domaćina do prednosti. Nakon toga bleda i nezanimljiva igra, sa mnogo prekida.

DRUGO POLUVREME: U nastavku kao da je izašla druga ekupa gostiju. Puno više trčanja, ritma, dobrih dodavanja, i prava je nesreća da su ovu utakmicu izgubili. Nekako je sve mirisalo na remi. Ali nakon par propuštenih prilika, opet se ušlo u nezanimljivu igru na sredini terena, i do kraja je pre Zvezda mogla do novog gola, nego Voždovac do izjednačenja.

ANALIZA 5.KOLA:

Krenimo ovog puta od borbe za opstanak, iako je tek pet kola manje-više već se vidi koje ekipe će se tu naći. U prvom očiglednom derbiju začelja, OFKa je izgleda sigurno i lako pobedila Ubljane, koji jedini ostaju bez pobede. Ono što smo rekli svaka pobeda kod kuće je zlata vredna. Trayal je lako izgubio u Inđiji, i po svoj prilici jedina nada mu je domaći teren. Mladi Inđijci su opet krenuli dobro, kao i prošle godine. Videćemo da li su za sredinu tabele. U Nišu i Panćevu, dva remija, što sigurno ne odgovara domaćinima. Nekako se čini da je, ove godine, kvalitet nekako ujednačeniji, i da osim 4-5 ekipa u vrhu, svi imaju pravo na nadu u pobedu i opstanak. Vojvodina se vratila na staro, sigurnom pobedom i ponovo promašenim penalom. Penal su promašili i igrači Brodarca, tako da je ceo plen odneo Partizan. Jedina ekipa sa 100% osvojenim bodovima. Teška utakmica, ali su gosti pokazali da su, možda, ove godine kadri da osvoje titulu. Za kraj, odlična ekipa Čukaričkog, koja po igri i rezultatima zaslužuje ime drugog favorita. Videćemo sledeće nedelje u Zemunelu da li je tako.

ANALIZA 6.KOLA:

Sigurne pobede Voždovca, Vojvodine i Crvene Zvezde. Brodarac se malo mučio u Kruševcu. Sparrtak je dobio Nišlije u jednoj vrlo izjednačenoj utakmici. Iznenađujući remi u Rakovici, ali sve je to nekako nevažno u odnosu na ponovnu katastrofu Dinama, ovog puta od Rada. Briljirao je četvrostruki strelac Čumić Luka. Ipak utisak kola, pa i jesenjeg dela, je neverovatna pobeda Čukaričkog u gostima kod Partizana. Sedam komada, razbijanje. Ne sećam se da je Partizan ikad primio sedam golova, a kamoli kod kuće. Sada nema dileme ko je prvi favorit prvenstva. Naravno ako ostanu u ovom sastavu.

ANALIZA 7.KOLA:

Crvena Zvezda je odložila svoj meč zbog učešća u Ligi Šampiona, što je Brodarac iskoristio da odmoran razbije Rad u odloženom meču iz trećeg kola. Tri remija u utakmicama ekipa iz donjeg doma, koje realno ne znače nijednom klubu. Čukarički je sa pola snage dobio Trayal. Spartak pobeđuje i dalje malim rezultatima, ali bez primljenog gola. Još jedna goleada, ovog puta raspucana je Vojvodina, u jednoj potpuno otvorenoj utakmici bez garda. I na kraju iznenađenje dosadašnjeg dela prvenstva, poraz Partizana u Nišu. Izgleda da su i dalje u šoku nakon "blamaže" iz prethodnog kola. Naravno, Nišlije su promenile način igranja, i od njih očekujem mirniji nastavak prvenstva. Za Partizan više nisam siguran.

Osmo kolo: 22.09.18

8.kolo TRAYAL - RADNIČKI NIŠ 0:3

Posle pauze od dva vikenda (zbog odmora), gledao sam utakmicu omladinaca Trayala i Radničkog iz Niša. Tim pre, jer domaće nisam ranije gledao, a gosti su me prijatno iznenadili pobedom protiv Partizana (pre par nedelja rekao bih da je to nemoguće)

PRVO POLUVREME: Porpuno drugačiji Radnički (gledao sam ih u očajnom izdanju protiv Internacionala), od starta je nagovestio da je došao po tri boda. Potpuna ofanziva, visoki presing, par šansi, stativa, ali bez gola. Smušeni domaćini ništa, bez šuta u okvir gola.

DRUGO POLUVREME: Odmah na početku pao je gol, zasluženi za goste. Samo su nastavili dobru igru iz prvog poluvremena. Posle desetak minuta duplirana prednost prelepim golom Stamenkovića. Domaćini potpuno nemoćni, slabi u kontakt igri, i ukoliko nešto bitno ne promene, među glavnim kandidatima za ispadanje.

ANALIZA 8.KOLA:

Šta nam je pokazalo ovo kolo, na polovini jesenjeg dela. Znamo ko će se boriti za opstanak. Trenutno poslednjih šest ekipa. Biće to grčevita i zanimljiva borba. Svi su podjednako zabrinuti. U vrhu, Čukarički, još jedna pobeda u gostima u derbiju. Definitivno, prvi favorit za titulu. Brodarac i Spartak polako podižu formu. A Internacional i Voždovac, (sredina tabele), igraju kad im treba, i osvajaju bodove. Zvezda je poprilično umorna, zbog obaveza iz LŠ.

ANALIZA 9.KOLA:

Kakva goleada u prvom danu ovog vikenda. Na kraju "samo" 4.38 gola po utakmici. Nestvarno. Vodeća četvorka bez većih problema nastavlja sa pobedama. Čukarički je "razbio" Inđiju bez svog najboljeg strelca. Nišlije nastavljaju sa "iznenađenjima", pobedili su i Zvezdu, kojoj je igra na dva fronta izgleda previše naporna. Pri dnu tabele, Jedinstvo i dalje bez pobede, neverovatan remi Dinama i Trayala, koji trenutno nikom ne odgovara. I remi bez golova u malom beogradskom derbiju, verovatno više prija novajlijama sa Careve Ćuprije. Čisto da deluje da su trenutno van grupe za ispadanje.

Deseto kolo: 07.10.18

10.kolo BRODARAC - ČUKARIČKI 1:1

Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu, ali je jak vetar povremeno baš pravio probleme igračima obeju ekipa. S obzirom na rani početak (9.30h), okupio se sasvim pristojan broj gledalaca.

PRVO POLUVREME: Gosti su poveli vrlo rano, nakon greške odbrane Brodarca. I stali. Sve ostalo što smo videli u prvom poluvremenu, delo je domaćih igrača. Prečka, i par veoma opasnih napada. Neshvatljivo je kako je rezultat ostao isti, 0:1.

DRUGO POLUVREME: Slična stvar desila se i u nastavku. Samo sa promenjenim ulogama. Čukarički je preuzeo inicijativu, stalno napadao, imao par poluprilika. i siguran put ka pobedi. Ali, kako to obično biva, Brodarac se probudio, pri kraju, stvorio par polušansi, i za sve to je nagrađen izjednačujućim golom par minuta pre kraja. Sve u svemu, potpuno zasluženo.

ANALIZA 10.KOLA:

Dve lagane visoke pobede Rada i Crvene Zvezde, nad novajlijama Jedinstvom i Dinamom, kojima ozbiljno preti povratak u niži rang. Dva derbija, tvrda, zanimljiva krajnje neizvesna. Partizan je minimalno dobio Vojvodinu, dok su Brodarac i Čukarički igrali nerešeno. Ponovo zanimljivo na vrhu. Inđija je pobedom nad Nišlijama, malo pobegla sa dna, dok je remi u Kruševcu zabrinuo obe ekipe. Čini mi se da će Trayal na kraju više žaliti. Mali beogradski derbi na "krovu" doneo je mnogo golova i po bod za obostrano zadovoljstvo. Mirna sredina tabele, ove godine. za obe ekipe. U Subotici, na krilima povratnika Lučića, od lagane pobede umalo podela bodova. Po izveštajima, još par povratnika golgetera, Milovanović, Terzić, Banjac...

ANALIZA 11.KOLA:

Zbog dve prijateljske utakmice reprezentacije do 19 godina, većina vodećih klubova je igrala u oslabljenom sastavu, osim Vojvodine i Čukaričkog. Što se tiče reprezentacije, neko bi rekao, bolje da se nije ni okupljala. Remi i poraz od mladih Rusa, bez datog gola. Veliki problemi pred novembarske kvalifikacione utakmice. Odsustvo najboljih, jedino nije prijalo ekipi Partizana. Još jedan šokatan poraz od ekipa koje će se boriti za opstanak, ovog puta od BASKa. Vojvodina i Crvena Zvezda su nekako dobile svoje slabije protivnike, minimalno, neizvesno do samog kraja. Spartak je malo lakše prošao kod Ubljana, koji i dalje jedini nemaju pobedu u prvenstvu. Brodarac, bez svog najboljeg strelca, je protunjao kroz Niš. Prava goleada, mada je domaćin skoro celu utakmicu igrao sa igračem manje. Po bod su osvojili "mali" beogradski klubovi, u međusobnom susretu, što zadovoljava obe ekipe, što trenutno, što dugoročno. Jednu od najvažnijih pobeda su ostvarili mladi Pančevci u "direktnom" okršaju za opstanak. Sada je borba za opstanak još zanimljivija. Omladinci Čukaričkog su sigurnom igrom, naročito u prvom poluvremenu, lagano pobedili, i ponovo zaseli na vrh tabele, bez poraza.

ANALIZA 12.KOLA:

Crvena Zvezda hvata priključak, u borbi za titulu. Teška utakmica, rano primljeni gol, ali ipak preokret nad solidnom Vojvodinom. Remi Čukaričkog je pokazao da i oni imaju mane, a da Nišlije igraju "strašno" sa favoritima. Brodarac i Partizan su visokim rezultatima dobili Pančevce i Ubljane. Zanimljivo je da Brodarcu svirano čak tri penala pri nerešenom rezultatu. Partizan se malo povratio nakon prošlenedeljne gluposti, mada su Ubljani preslabi za ovu Ligu. Dve utakmice sa sredine tabele, iznenadjenje u Subotici, i još veće iznenadjenje (bar po meni) na "krovu". Internacional je otišao po bod, ali jedan kontranapad je bio dovoljan za tri. Spartak jalov. Gradjevinari su razvalili Zmajeve, prikazavši jednu od boljih partija ove polu-sezone. Voždovac, čak, možda ima razloga i za brigu. Dva derbija začelja. Zlatna vredna pobeda Trayala nad BASKom. Brine slaba efikasnost, plus promašeni penal. I možda još veća pobeda Romantičara u Inđiji. Mladi OFKovci igraju u normama svojih mogućnosti, dok Inđija gubi drugi za redom  derbi začelja. U krajnjoj tabeli to može skupo da ih košta.

Trinaesto kolo: 28.10.18

13.kolo RAD - SPARTAK ŽK 0:0

Utakmica je odigrana po oblačnom vremenu, ali je jak vetar povremeno baš pravio probleme igračima obeju ekipa. Skoro kao i uvek oko stotinak gledalaca, uglavnom rodbine i iz struke..

PRVO POLUVREME: Nisam gledao prvo poluvreme. S obzirom na rezultat (0:0), i na komentare prisutnih gledalaca, utakmica je bila tvrda, takmičarska izjednačenih ekipa i bez velikih šansi na obe strane.

DRUGO POLUVREME: Slična stvar desila se i u nastavku. Vetar je pomagao ekipi Rada, ali bez neke koristi. Iako je igra bila izjednačena, ekipa gostiju je bila bliža pogodku. Ipak imali su samo jednu pravu šansu, koju su ispucali preko gola, polovinom drugog poluvremena. Igrači domaćina osim jednog šuta van okvira, gotovo ništa. Na kraju, ipak realno, 0:0.

ANALIZA 13.KOLA:

Na otvaranju kola remi Internacionala i Partizana. Partizan igra toplo hladno u poslednjih mesec dana, dok je Internacional dokazao svoje mesto pri vrhu tabele. Još jedan remi u gornjem delu tabele, između Rada i Spartaka. Vojvodina i Čukarički su gotovo rutinski obezbedili još jedan trijumf, i nastavljaju borbu za prvo mesto. Poraženi, Inđija i Dinamo 1945, grčevita borba za opstanak. Istorijska pobeda Jedinstva, nakon preokreta, u derbiju začelja. Velika nada za njih, a i za nas, da će ovo prvenstvo biti jedno od najneizvesnijih... Minimalna pobeda Nišlija koja ih polako odvaja od borbe za opstanak, dok Voždovčani nastvljaju sa lošim partijama. Teška pobeda Zvezde na neugodnom gostovanju kod BASKa. Povrtak Joveljića u ekipu ih drži u vrhu, i dalje. i na kraju, fenomenalan otpor mladih Romantičara protiv Brodarca. Na njigovu žalost samo bod, iako su možda zaslužili i više.

ANALIZA 14.KOLA:

U uvertiri kola, Zvezda je, ne baš tako lagano, pobedila mlade Ubljane. Malo opuštanja pred Ligu Šampiona, za Ubljane možda i bolji dani. Spartak i Rad nastavljaju sa utakmicama bez golova. Subotičani sa još jednog gostovanja u glavnom gradu, a mladi Banjičani su odoleli sve slabijem Partizanu. Još jedan remi, u borbi za opstanak, u Inđiji. Naravno više prija gostima sa Careve Ćuprije. Mladi "gumari" su ostvarili izuzetno važnu pobedu nad vršnjacima iz Beograda. Borba za opstanak sve zanimljivija. U Nišu, najviše golova. Na kraju ipak pobeda domaćina, gostima iz Pančeva ne vredi dobra efikasnost. Brodarac je pobedio Vojvodinu, i tako pretvorio bitku za titulu u trku pet ekipa. Proleće nikad zanimljivije. Na kraju prvi poraz lidera Čukaričkog, iznenađujući kod kuće, od strane OFK Beograda. Domaćini možda u krizi, OFKa lagano beži ka sredini tabele.

ANALIZA 15.KOLA:

Poslednje kolo prvog dela takmičenja, mada će se nakon nastupa Reprezentacije u-19, odigrati još jedno kolo, pre nego se ode na pauzu, donelo je mnogo uzbuđenja. Novi lider na tabeli je Vojvodina, koja je u derbiju jesenjeg dela, zasluženo pobedila Čukarički. Puno golova, pravi derbi. Da bi nastavak prvenstva bio jedan od najzanimljivijih, u poslednjih par godina, pobrinuli siu se Crvena Zvezda i Brodarac pobedama u gostima. Zvezdaši, u nekom mix sastavu ipak su savladali uporni Internacional, dok je Brodarac lagano protrčao Carevom ćuprijom. Priču o vrhu tabele, završavamo sa porazom Partizana od Spartaka. Partizan lagano gubi tempo, dok su Subotičani možda poslednji koji se mogu boriti za vrh. Rad je pregazio Trayal u drugom poluvremenu, iako je gubio u prvom. Kao da su dve različite ekipe igrale po poluvreme. Na drugoj strani Beograda, mladi OFKovci, nastavljaju seriju pobeda koja ih,  zajedno sa poraženim Nišlijama, drži čvrsto van borbe za opstanak. Na začelju, remi Ubljana i Inđijaca, za obostranu glavobolju, dok su Pančevci minimalnom pobedom pobegli iz zone ispadanja, a Voždovčane skoro gurnuli u ambis iste.

ANALIZA 16.KOLA:

Odigrano je poslednje kolo ove kalendarske godine. U pravo vreme, jer nastupajuće vremenske prilike teško da će biti pogodne za fudbal. Vojvodina je pregazila Nišlije, i potvrdila jesenju titulu. Njihov prvi pratilac, Čukarički, je imao tešku utakmicu kod BASKa, i na kraju, ipak pobedio. Domaćini imaju velike prigovore na sudjenje. Crvena Zvezda, je odličnom igrom u drugom poluvremenu, lagano završila gostovanje na vetrovitoj Banjici. Ekipe koje su tu, ali izgleda daleko od vrha, Partizan i Spartak ŽK, izgubile su po dva boda još jednim nerešenim ishodom. S druge strane Voždovac i Trayal, moraju biti zadovoljni možda neplaniranim bodovima. Dva "manja" beogradska kluba, Internacional i OFK Beograd, su potvrdile odličnu formu. Lagane pobede, koje ih drže u sredini tabele, manje-više opuštene pred proleće. Pančevcima i Inđijcima ostaju samo brige, i pomalo nadanja da mogu da izbegnu loše proleće. U poslednjoj utakmici, na natopljenom terenu u Ubu, pobeda Brodarca, i uključivanje u borbu za titulu.